Tarcze diamentowe - niezastąpiona jakość pracy
Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje coś przeciąć. Każdy z materiałów jest inny i wymaga użycia właściwego narzędzia. Tym razem skupmy się na czymś takim jak tarcze diamentowe. Służą one przede wszystkim do obróbki takich materiałów jak beton, granit, marmur, jastrych, cegły oraz pozostałe materiały budowlane. Nawet coś takiego jak pręty ciągnione na pewno nie będą stanowić dla nich problemu. Oczywiście same tarcze nie na wiele się zdadzą. Niezbędna do ich wykorzystania jest kątówka Milwaukee lub urządzanie innego producenta. Tarcze dzielimy przede wszystkim według zadań jakie mają wykonywać.
Tarcze do cięcia, w których powierzchnia cierna rozmieszczona jest na obwodzie. Dzielimy przede wszystkim na takie do cięcia materiałów takich jak beton czy cegła oraz takich do cięci ceramiki, flizów, itp. Różnią się tym, że te pierwsze zwykle posiadają nacięcia w powierzchni tarczy, a drugie nie. Chodzi o to, że materiały takie ceramiczne jak np. flizy nie zbyt dobrze znoszą bicie wynikające z niejednolitości powierzchni, a dość dobrze wytrzymują skurcze temperaturowe. Nacięcia pomagają jednak w obróbce, przyspieszając cięcie, a także dają narzędziu dodatkowe chłodzenie, wydłużając jego cykl życia. Dostępne są różne rozmiary, jednak najpopularniejsze są tarcze do cięcia 125 mm, dedykowane do małych i poręcznych szlifierek kątowych, które są najpowszechniej stosowane. Bardzo często tarcze diamentowe takie stosują także elektrycy i hydraulicy podczas pracy z rurkami PVC, podczas ich instalacji.
Tarcze do szlifowania, gdzie powierzchnia natarcia rozmieszczona jest na całej płaszczyźnie tarczy, również dzielimy ze względu na obrabiany materiał. W zależności od producenta oraz ceny, dostępne są różnorakie rozwiązania ułatwiające pracę. Możemy wybrać np. tarcze do szlifowania betonu, w której zaprojektowano specjalne rowki odprowadzające pył, lub takie ich pozbawione. Podczas pracy taką tarczą ważnym jest by prawidłowo prowadzić narzędzie. Do tego istotnym jest by przedmiot szlifować całą powierzchnią tarczy dla zmaksymalizowania efektu i stosować równomierny docisk.
Niezależnie od tego jakie zadanie mamy do wykonania, warto zastanowić się nad doborem prawidłowego narzędzia. DeWalt kątówka w połączeniu z odpowiednią tarczą, będzie niezawodnym narzędziem do wykonania zadania. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie pracy i kłopotu. Przedział cenowy jest bardzo szeroki, a kryterium wyboru powinno być przede wszystkim to, czy nasze narzędzie pracować będzie profesjonalnie czy amatorsko. W tym przypadku jakość zwykle idzie z ceną, a najlepsze dostępne tarcze diamentowe mogą kosztować nawet kilkaset złotych.
tarcze diamentowetarcze do cięciatarcze do cięcia 125tarcze do szlifowaniatarcze do szlifowania betonupręty ciągnionekątówka MilwaukeeDeWalt kątówkaDobra tarcza do metalu pozwoli na sprawną obróbkę
Tarcze ścierne to bogactwo asortymentu
Tarcze do szlifowania - precyzyjne wykończenie
Dobra tarcza do cięcia metalu to podstawa wielu prac
Pręty ciągnione i inne artykuły, z hurtowni stali