Narzędzia budowlane

Tarcze ścierne

Tarcze ścierne to bogactwo asortymentu

tarcze ścierne

Tarcze ścierne

Ciężko wyobrazić sobie proces produkcji bez wykonania obróbki powierzchni produktu końcowego. Czynności, która pozwala zwiększyć jego jakość, poprawiając właściwości mechaniczne, użytkowe i estetyczne. Producenci , którzy wytwarzają tarcze ścierne proponują szeroki wybór produktów. Można znaleźć w ich ofercie min. tarcze ścierne do cięcia oraz do szlifowania takich artykułów jak np. pręty ciągnione. Nie rzadko będzie spotykana także dobra tarcza do betonu. Warto wybrać takie, które będą idealnie spełniać potrzeby naszej działalności. Oczywiście same materiały ścierne, to nie wszystko. Należy zaopatrzyć się także w odpowiednie elektronarzędzia jak na przykład  kątówka Milwaukee.

Tarcze do aluminium

Aluminium, materiał lekki, plastyczny i odporny na korozje, wymaga zastosowania ściernic twardych. Na rynku dostępne są tarcze do aluminium o średnicy 115 mm - 230 mm. Tarcze te wykorzystuje się również do obróbki stali nierdzewnej oraz metali niezależnych. Częstym problemem podczas obróbki tego miękkiego materiału jest zapychanie się narzędzi, co prowadzi, że tarcza do aluminium ślizga się. Producenci, próbując rozwiązać ten problem konstruują systemy spoiwa z ziarnem elektrokordunowym. Dzięki niemu zatykanie ściernicy przy przecinaniu materiałów zmniejsza się, co pozwala wydłużyć żywotność urządzenia.

Tarcze do metalu

Wykorzystywane są do przecinania dużych i bardziej wymagających w obróbce elementów konstrukcyjnych urządzeń stacjonarnych. W przypadku tych tarcz większa średnia pozwala na skrawanie trudniejszego w obróbce materiału. Aby uzyskać swobodny dostęp do przecinanej płaszczyzny, tarcza dostosowana jest do przekroju profili metalowych. Producenci proponują zatem tarcze do szlifowania oraz tarcze do cięcia metalu o bardzo różnych średnicach. Od standardowe od 65 mm do 400 mm średnicy. Od wielkości tarcz zależy także, która DeWalt kątówka będzie odpowiednia do konkretnego zastosowania.

Tarcze diamentowe

Te wysokiej jakości tarcze diamentowe służą do cięcia betonu, cegły, klinkieru, lastryku, gresu, asfaltu czy kamieni naturalnych. Zróżnicowane są m.in. ze względu na sposób łączenia segmentu z dyskiem. Wykorzystywane są w szlifierkach kątowych, przecinarkach stołowych, piłach spalinowych czy ukośnicach. Producenci proponują bardzo zróżnicowane średnice tarcz diamentowych - od 125 mm do 350 mm.

Tarcze do żeliwa

Wykorzystuje się je w procesie obróbki skrawaniem, czyli usuwaniem naddatku powierzchni. Pozwala to uzyskać pożądany kształt produktu. Dostępne na rynku tarcze do żeliwa posiadają średnice od 115 mm do 230 mm.

Podsumowanie

Decydując się na wybór tarcz ściernych takich jak np. tarcze do szlifowania betonu, powinniśmy wziąć pod uwagę cechy i właściwości obrabianych materiałów. Przyjrzyjmy się również uważnie ofercie producenta - jakość oferowanego przez niego produktu, zaowocuje w wysoką jakość naszych usług.

tarcze ściernetarcza do betonutarcze do aluminiumtarcza do aluminiumtarcze do szlifowaniatarcze do cięcia metalutarcze diamentoweśrednice tarcz diamentowychtarcze do żeliwatarcze do szlifowania betonupręty ciągnionekątówka MilwaukeeDeWalt kątówka

Powiązane wpisy

Tarcze do szlifowania

Tarcze do szlifowania - precyzyjne wykończenie

Tarcza do metalu

Dobra tarcza do metalu pozwoli na sprawną obróbkę

Tarcze diamentowe

Tarcze diamentowe - niezastąpiona jakość pracy

Tarcza do cięcia metalu

Dobra tarcza do cięcia metalu to podstawa wielu prac

Pręty ciągnione z hurtowni stali

Pręty ciągnione i inne artykuły, z hurtowni stali